Korona królów

Sylwetki aktorów

Sebastian Skoczeń

Maria Pawłowska

Maria Pawłowska

Będąc jeszcze na studiach, zadebiutowała w Teatrze 6. piętro w sztuce Chory z urojenia Moliera. Maria zagrała między innymi w serialach: Komisarz Alex, Ojciec Mateusz oraz w kilku głośnych produkcjach filmowych, takich jak, Miasto 44, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Pakt.

W 2019 wystąpiła na planie M jak miłość, w którym wcieliła się w rolę dziennikarki Ani Żakowskiej. Maria zagrała między innymi w serialach: Komisarz Alex, Ojciec Mateusz oraz Przepis na życie. Aktorka współpracowała z warszawskimi teatrami min. 6.Piętro, Powszechnym, IMKA, Ateneum, Ochoty oraz z Teatrem STU w Krakowie.

Maja Szopa

Michał Chorosiński

Michał Chorosiński

Grał w wielu produkcjach telewizyjnych, jak „M jak miłość”, a także gościnnie m.in. w „Klanie” czy „Na dobre i na złe”. Zadebiutował w 1996 r. w roli strażnika w komedii Williama Shakespeare’a „Wieczór Trzech Króli” na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W latach 1999–2000 był związany z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W 2000 wystąpił gościnnie w Teatrze Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu. W 2001 otrzymał nagrodę Grand Prix w II ogólnopolskim konkursie recytatorskim „Verba Sacrum” w Poznaniu. Był związany również z teatrami: Ludowym w Nowej Hucie, Teatrem Stu w Krakowie, Teatrem Polskim we Wrocławiu i Teatrze Muzycznym „Capitol” w stolicy Dolnego Śląska.

Od 2004 związał się z Teatrem Polskim we Wrocławiu. W 2022 Zarząd Województwa Łódzkiego powołał Chorosińskiego na stanowisko zastępcy dyrektora ds. artystycznych w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Teraz wciela się w rolę księcia Witolda w „Koronie królów. Jagiellonowie”.

Michał Chruściel

Michał Chruściel

Aktor znany jest z wielu seriali, między innymi: „M jak miłość”, „Barwy Szczęścia”, „Echo serca”, „Na sygnale”, „O mnie się nie martw”, „Klan”.


W serialu Korona królów. Jagiellonowie” wcielił się w rolę Świdrygiełło, złego brata Władysława Jagiełły.

Robert Jarociński

Robert Jarociński

Aktor związany jest z Teatrem Narodowym w Warszawie. Występował w serialach m.in.: „Na dobre i na złe”, „Ranczo” i „M jak Miłość”. Dubbingował wiele kinowych hitów zarówno dla młodszego, jak i starszego widza.

Grał również w Teatrze Telewizji i może pochwalić się rolami w spektaklach takich jak: „Słowo honoru”, „Oskarżeni. Śmierć sierżanta Karosa”, „Opowiadania dla dzieci ”.

Radosław Pazura

Radosław Pazura

Po raz pierwszy jego zainteresowania związane z aktorstwem ujawniły się w drugiej klasie liceum. Będąc na pierwszym roku studiów aktorskich w Łodzi, zagrał swoją pierwszą rolę – studenta o imieniu Rafał, w filmie Jacka Bromskiego, „1968. Szczęśliwego Nowego Roku”. To zaowocowało otrzymaniem głównej roli w filmie Juliusza Machulskiego pt. „Szwadron”. Półroczny okres zdjęciowy spowodował, że aktor przeszedł na indywidualny tok nauczania, dzięki czemu już po trzecim roku ukończył studia. W tym czasie zdążył jeszcze zagrać w kilku produkcjach filmowych, takich jak m.in. „Pożegnanie z Marią” Filipa Zylberta, „Oczy niebieskie” Waldemara Szarka czy „Nowe przygody Arsena Lupina” Alaina Nahuma. Obronił także pracę magisterską, uzyskując tytuł magistra sztuki; pracę dyplomową zaliczył rolami Jeremina w filmie „Szwadron” Juliusza Machulskiego oraz Clifa w przedstawieniu „Miłość i gniew” w reżyserii Krzysztofa Kolbergera.

Przez cały okres swojej kariery tylko raz zagrał na deskach Teatru na Woli w sztuce pt. „Cud na Greenpoincie” w roli Punka. Zaistniał w ponad 20 filmach kinowych i telewizyjnych, w kilkunastu serialach i teatrach telewizji, grając główne oraz drugoplanowe role. Sporadycznie użyczał swojego głosu w dubbingu.

W 2003 r. ledwo przeżył wypadek samochodowy. Po tym zaangażował się w działalność charytatywną i stał się mi.in twarzą Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi – „Krewniacy”.